Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klec a vybavení

Výběh: Výběh pro křečky nemůže být příliš velký a už vůbec ne Příliš malý. Minimální rozměry by měli být na délku 100cm a na šířku 40cm a to je pro středně velké křečky.

Drátěná Klec: Je praktická a bývá také nabízená nejčastěji. Avšak mnoho klecí pro křečky, které se běžně prodávají, je příliš malých  nebo mají přiliš velké mezery mezi mřížemi •Dejte si pozor na mezery mzi mřížemi, u křečků zlatých vy měli být nanejvíš 10mm a u křečíků maximálně 5-6 mm.•Součástí klece By neměly být rošty, druhé patro uvnitř Klece by mělo být z umělé hmoty nebo, ještě lépa však ze dřeva.

STANOVIŠTĚ PRO KLEC V ložnici nebo dětském pokoji by vás křeček mohl v noci ručit. na zdraví křečka by zase mohlo mít negativní vliv stanovistě v kuchyni, v zakouřeném obývycím pokoji nebo na  chodbě, kde je průvan. Klec by měla stát na vyvýšeném místě, protože křečci reagují obzvlášť silně na  "nebezpečí shora". Pro křečky, kteří jsou citliví na hluk, by bylo prostředí blízko reprododuktorů rádia či televize příliš hlasité.  Zamezte příliš velkému teplu, způsobeném např.přímým slunečním zářením nebo blízkosti topení.  Průvan, vysoká vlhkost vzduchua velké výkyvy teplot by mohly vést k onemocněním.

Vybavení: K tomu, aby byl křeččí ráj kompletní, ještě schází vybavení, Na zařízení používejte jen předměty z přírodních materiálů jako je neopracované dřevo a korek. Umělou hmotu křečci často okusují. což mívá neblahé důsledky.

•Jako podestýlka se nejlépe hodí podestýlka pro drobné zvířečtvo z obchodu s potřebami pro chovatele, protože obsahuje relativě málo prachu je savá a lehká.                                                •Jako úkryt se nejlépe hodí domečky s odnímatelným poklopem, které mají dvě komůrky. Tak budete moci kontrolovat hnízdo. Domeček pro křečka ZLATÉHO by měl být dlouhý 20 cm a vysoký asi 15 cm a průměr vstupního bloku by měl být 7cm. Křečíkům stačí domeček o célce 15 cm, výšce 10 cm a otvorem o velikosti 5 cm. •Kolo na Běhání není nutné pokud má křeček dostatečně velkou klec. Přesto ho křečci rádi uvítají. Bezpečné kolo můsí splňovat následující kritéria: Průmer pro křečky zlaté by měl být 30 cm, Pro křečíky čínské 27 cm, Pro křečíky džungarské a Campbellovy 25cm a pro křečíky roborovského 20 cm. (Jakoukoliv otázku napište  )   

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografie



Archiv

Kalendář
<< září / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 100739
Měsíc: 1219
Den: 27