Křeček Campbellův
Délka těla: 70 až 100 mm je to poměrně malý křeček
Vzhled: srst na zádech má šedohnědou, která směrem k břišní straně přechází v bílé skvrny. Navíc se mu na hřbetě zhruba až do poloviny zad, táhne černý pruh. Na rozdíl od křečíka džungarského černá linka oddělující šedohnědá záda od bílého břicha je nezřetelná, často chybí. Na zimu tento křeček nebělá. Existují různá další zbarvení, např. černý, zlatý, bílý.
Váha: Mezi 35 a 50g
Potrava: Jak už jsem zmiňovala je skoro stejná u všech křečků- je to zrní, ovoce, zelenina sem tam nějaký pamlsek jako je třeba oříšek nebo piškot. Někdy trochu Jogurtu (neslazený) a tvarohu. Křečka nekrmte kyselým ovocem. Vhodné nejsou ani citrusové plody a Kiwi, protože mnoho malých hlodavců tyto plody těžko snáší. Mrkev, celer, červená řepa, okurky, kukuřice, cuketa a ledový salát (samozdřejmě v malém množstvým).Nevhodná je nadýmavá zelenina jako je třeba cibule, kapusta a pórek. Vše předem omyjte vlažnou vodou, dobře osušte a poté dejte křečkovi .(Nemůžu se vypsát vše, cokoliv na co se budete chtít zeptam mi napište do komentu ráda odpovím :) )
Výbava:Křečík Campbellův není žádným velkým šplhavcem, vede spíše přízemní život. Proto potřebuje akvárium či klec s větší základnou (spíše klec) , kterou není třeba vybavovat ke šplhání, ale vystlat silnou vrstvou hoblin, kde si mohou křečíci dosytosti hrabat. Domeček, klidný a temný úkryt, však tito hlodavci s večerní aktivitou potřebují také – postačí dřevěná budka nebo jen kartonová krabice. V hnízdě, které si tu vybudují, si schovávají potravu – při pravidelné týdenní výměně podestýlky je proto nutné zkontrolovat i domeček, zda se v něm potrava nekazí
Délka život: 1,5-2 roky
Povaha: snášejí se v párech i ve větších skupinách, pokud je dostatečně velká klec. Sameček pomáhá samičce při porodu . Vůči chovateli bývají agresivní. (Ne vždy .. Křeček Campbellův je hodně náladový )
???
(barbora, 6. 11. 2015 22:23)